Belgrad & Budapest 2018

Když už byla příležitost a výborná společnost, proč toho nevyužít a nezajet někam, kde jsem ještě nikdy nebyla. Někdy polospontanní věci fungujou. Cesta autem přes D1, Slovensko, Maďarsko do Bělehradu. I s krátkými zastávkami 9 hodin (děkuji vynikajícímu řidiči za super jízdu – karpool karaoke na mě funguje 🙂 ) .

Nejsou pracovní cesty jako pracovní cesty a mnohem lépe se poznává město a okolí, když ta pracovní cesta není Vaše a během doby, kdy protějšek absolvuje konferenci, Vy máte čas si to město projít. Jak už jsem psala v Sydney – není lepší způsob než pěšky. Bělěhrad je krasné město a přesto nahání ještě trochu poválečné hrůzy. Najdete super moderní náměstí s novými budovami a obchody globálních módních značek a hned o 3 ulice dál si připadáte tak trochu jako v cikánské vesnici. Balkán.

Pár hodin cesty z Bělehradu do Budapešti a Balkán je pryč. Budapešť je středoevropské město se vším všudy. Gigantický Dunaj rozděluje město na 2 části a já jen lituji, že jsme neměli víc času si město důkladně projít. Určitě se sem budu chtít vrátit na víc než jen jeden den.